11. 11. 2021  18:00 
MUDr. VÁCLAV GRUBER: Autorské čtení

Václav Gruber je původním povoláním lékař. Je členem Obce spisovatelů a Střediska západočeských spisovatelů. Píše žánrově různorodou prózu od krátkých povídek, z nichž některé vyšly v různých sbornících v Čechách a v Německu, až po rozsáhlé romány.

Prvotinu "Bezprostřední příčina smrti" vydal v roce 1985, ale soustavně se psaní začal věnovat až po roce 2010. Do dnešního dne vydal celkem 19 knih (v poslední době většinu v nakladatelství MOBA a Sursum) a na řadě dalších publikací spolupracoval.

Pro Gruberovy knihy jsou typické napětí, humor, ale i erotika. V různé míře tyto rysy najdete ve všech jeho knihách. A tak "Malý tygr ve vlastní šťávě" je typický humoristický román s výrazně autobiografickými prvky a současně vyprávění o první lásce a atypické rekonstrukci chalupy. Napínavý příběh "Noc s ďáblem" je detektivka s nečekaným rozuzlením ale i příběh vztahu mladé ženy a alternativního léčitele.

Většina Gruberových příběhů se alespoň zčásti odehrává v atraktivním medicínském prostředí a nevyhýbá se ani závažným problémům, které alespoň v nějaké míře potkají každého z nás. Nejvýraznější je to v románech "Prokletá vteřina", "Zastřelte toho chromého koně" a "Druhý dech chromého koně", které se dotýkají i eutanázie. O eutanázii je i jedna ze souboru tří povídek "Počkám do tmy", který vyšel i v německém překladu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Některé Gruberovy knihy je možné zařadit mezi romány pro ženy, např. "Miluj mě nebo střelím", "Z tebe peklo ráj". Často je ale čtou i jejich muži.

Z autorových knih, které vyšly v poslední době, vyvolaly pozornost fantazy novely "Řeka" a "Moře" a napínavá antiutopie "Žena.exe", která se odehrává ve světě, kde neomezeně vládnou exekutoři, kde je medicína zakázaná a léčit lidi je trestným činem.

V době koronavirového lockdownu vyšel zatím poslední Gruberův román "Poslední zhasne". Je to napínavý krimithriller a současně příběh vztahu dvou mladých lidí, kteří se shodou náhod stali klíčovými osobami řešení velkého konfliktu. Chirurg Adam a kriminalistka Sabina se potkali při vyšetřování teroristického útoku. Narazili při tom na stopu skupiny mocných, která organizuje ilegální migraci. Ta je zavede z Kontinentu přes Afriku až do Jižní Ameriky, kde příběh za dramatických okolností vrcholí v bývalém hlavním městě říše Inků Cuzcu.

Vstupné zdarma

Akce probíhají za dodržení protiepidemických opatření.

Rezervace míst na autorské čtení Václava Grubera

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky