6. 3. 2023  17:00
MUDr. VÁCLAV GRUBER: Autorské čtení

Václav Gruber (1953) je původním povoláním lékař, žije ve Stodu. Je autorem řady knih s poměrně širokým žánrovým rozpětím. Jeho příběhy se často odehrávají v nemocničním prostředí, například romány "Zastřelte toho chromého koně", "Druhý dech chromého koně" nebo "Noc s ďáblem".

"Malý tygr ve vlastní šťávě" je typický humoristický román s výrazně autobiografickými prvky. Píše i romány pro ženy, například "Miluj mě nebo střelím", "Z tebe peklo ráj", "Hlavně ať ti udělá dítě".


V poslední době vyvolaly pozornost fantazy novely "Řeka", "Moře" a "Poušť", dystopický román "Žena.exe", ze světa, kde je medicína zakázaná a léčit lidi je trestným činem, a thrillery "Domino" a "Poslední zhasne".

Dosud vydal 21 knih (některé z nich ve více vydáních) a dále je zastoupen v 17 antologiích a sbornících.

Už vám straší ve věži je soubor sedmnácti krátkých povídek od laskavě humoristických (Čaj u královny nebo Občan Telefon), přes absurdní příběhy ze světa, který velmi připomíná ten náš (Upír ze Cvikova, Už nám straší ve věži, Blbá zima), detektivky (Nechoďte spát se slepicemi) až po horory (Dobře si rozmysli, co doopravdy chceš či Je přece můj). Autor píše stejně lehce o manželské nevěře, vytlačení koncernu McDonald ze světových trhů, cestě hlemýžďů na Měsíc, obchodech s Peklem nebo o mezidruhovém sexu. Neberte ho moc vážně, je to všechno jen zábava.

Vstupné zdarma

Rezervace míst na autorské čtení Václava Grubera

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky