5. 10. 2021  18:00

Úkryt před bouří:

ŘEPKA HRAJE DYLANA


Video upoutávka:


Fotokoláž: Jan Řepka
Fotokoláž: Jan Řepka

Vybrané kapitoly ze života a díla nejvlivnějšího písničkáře své doby. Od Woodyho Guthrieho přes newyorské kavárny k celosvětové slávě a Nobelově ceně. Nejlepší příklad toho, co znamená tradice.

Americký písničkář Bob Dylan se 24. května 2021 dožil 80 let. Nahlédněte do rozlehlého světa jeho písní a poslechněte si vybrané dylanovky v novém českém přebásnění.

Dojde na hity (Blowin' in the Wind, Shelter from the Storm, Make You Feel My Love), na kousky pro znalce (Dignity, Most of the Time), na novinku z loňského alba Rough and Rowdy Ways (I Contain Multitudes) i na dva zbrusu nové překlady (Mr. Tambourine Man, The Man in Me). 

Hrát a zpívat bude Řepka klasicky, tedy sám s kytarou a harmonikou. Tak už dnes Dylana samotného spíše neuslyšíte.


"Mlčeli jsme dlouho strachem z neznáma
výřečné mé myšlenky, však němá ústa má
já nepoznal jsem dosud místa bez hany a křivd
a ona řekla: Vejdi dál, jsem tvůj úkryt před bouří"


"Překlady od Roberta Křesťana jsme už slyšeli, a teď tahle paráda - děkuji za otevření světa Dylana! Výborné!" - Zdeněk Vřešťál

Video:

Každou noc nový den střídá (The Times They Are a-Changin)

Úkryt před bouří (Shelter from the Storm) 

Kdo je Jan Řepka?

Foto: Petr Ivanovský
Foto: Petr Ivanovský

Pražský zpěvák a kytarista patří k výrazným hlasům mladší písničkářské generace. Vedle své původní tvorby vycházející z klasické folkové tradice 70. a 80. let uvádí také vlastní překlady písní amerického, německého i francouzského původu (Bob Dylan, Mani Matter, Georges Brassens).

V letech 2007-2017 vedl renomovaný hudební cyklus Open Mic Potrvá, v jehož rámci vystoupilo více než 500 různých autorů. Za své poslední album Rozjímání o sendviči byl Řepka v roce 2016 nominován na žánrovou cenu Anděl.

Od března 2020 vysílá pravidelné pořady na svém Youtube kanálu. Během více než 55 epizod v jejich rámci zahrál přes 500 různých písní.

Více na www.janrepka.cz 

Vstupné 100,- Kč, studenti důchodci 70,- Kč

GALERIE Z KONCERTU
Galerii fotografií z koncertu "Úkryt před bouří: Řepka hraje Dylana" najdete na Zoneramě:

https://www.zonerama.com/okskvrnany/Album/7709354

© 2020-2024 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky