21.9.2021  19:00
PETR RÍMSKÝ & MISITU
+ OTA MAŇÁK j.h.

KONCERT MEZI KNIHAMI

"V Plzni v knihovně hrávám se svými přáteli velmi rád. Úžasná atmosféra a vlastně i akustika, blízkost diváků fyzicky téměř na dosah, ale především duchem (snad úplně na dosah). Není to žádné "pojď na pivo, někdo tam prý dnes hraje", což jsou místa, kde zásadně nehrávám. Mezi knihami zásadně ano a rád. Občas sám jen s mou milou partou Misitu, občas s sebou přivezu nějakého milého a skvělého hosta, protože se rád potkávám. To totiž žádné sítě nenahradí.

Mým hostem bude tentokrát skvělý Ota Maňák z Bohumína, generální ředitel skupiny Sluníčko. Hluboký hlas, poetické písně, sranda s ním je, jeden z mála lidí, o kterém lze bez uzardění říct, že umí hrát na kytaru a hlavně je škaredší než já, takže vedle něj vypadám dobře :-)))

Tak si rezervujte kousek času a napište si to, dejte vědět dobrým lidem a já se budu těšit, že si nějakou zazpíváme i spolu .
Ahóóój!"
Petr Rímský


Hudební pozvánka:


Milan Kaplan ostravský bard a organizátor napsal: "Když se řekne písničkář, tak vlastně hned vzniká v hlavě rychlé spojení s folkem, a to, aniž by to tak bylo správně. Písničkáři jsou totiž muzikantskou kategorií, která překračuje žánrová vymezení a kterou najdeme u dechovky, jazzu, folku, hip hopu, metalu i mainstreamu. A není vůbec důležité, do které žánrové škatulky je posadíme, pokud si přiznáme, že to zásadní je jejich schopnost vyprávět a že je hříchem neslyšet a nenaslouchat. Petr Rímský - fenomenální kytarista, tvůrce zničujících manuálů à la "Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky". Autor knihy Ze života muzikantského. Sametový hlas tam někde dole a vtipné žonglování se slovy a pocity..."

Vstupné 100,- Kč, studenti důchodci 70,- Kč

Akce probíhají za dodržení protiepidemických opatření.

Galerie fotografií z koncertu
Fotografie z koncertu Petr Rímský a Misitu + Ota Maňák j.h. najdete na Zoneramě:

https://www.zonerama.com/okskvrnany/Album/7659559 

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky