1. 2. 2021 18:00 

MARKÉTA ZDEŇKOVÁ 

miniKONCERT (on-line)

V dalším pokračování série miniKONCERTŮ přijala naše pozvání písničkářka Markéta Zdeňková. 

VIDEO NAJDETE NA YOUTUBE: 
https://youtube.com/user/MarketaZde

Markéta Zdeňková je mladá zpěvačka, kytaristka a písničkářka. Hudbě se věnovala od útlého věku, ve třinácti letech začala skládat první písně s vlastními (většinou českými) texty. Vystudovala jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka. 

Její tvorba se pohybuje na pomezí žánrů, hlavně folku a jazzu, a nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. 

Vystupuje pravidelně s kapelou MarZ, kterou založila spolu s trombonistou a zpěvákem Štěpánem Janouškem (www.marzband.cz), sólově a někdy také spolupracuje s dalšími muzikanty. Kromě repertoáru svých skladeb se věnuje také jazzu a latinsko-americké hudbě.

Autor fotografie: Tomáš Moudrý
Autor fotografie: Tomáš Moudrý
© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky