3. 3. 2021 18:00 
MAREK DUSIL 
miniKONCERT (on-line)

Marek Dusil hrál ve Skvrňanech mezi knihami zatím dvakrát. Nyní - potřetí - to bude v online minikoncertu.

VIDEO NAJDETE NA YOUTUBE KANÁLU
"OBVODNÍ KNIHOVNA SKVRŇANY A M-KLUB":

https://www.youtube.com/channel/UCh0frO8pqcyoTncqUNNj9JQ/featured

Marek Dusil se autorsky podílí nejen na repertoáru své kapely, ale přispěl i na album Baromantika své sestry Lenky Dusilové.

Kapela s názvem M.d´Usil & Youngblood vznikla v roce 2001 a byla triem. Kromě zakladatele hrál na basu Standa Spilka a na bicí Pavel Douša. Na kvartet se kapela proměnila příchodem kytaristy Honzy Košťála a běžela asi do roku 2003. Po Honzovi přišel do kapely jako kytaristy Michal Štrobl, kde s námi vydržel do roku 2005. Pak bylo období stagnace, a hledání nových východisek. Mezitím vzal basu na čas Míša Kysela.

V té době přišla nabídka na produkci demosnímku od Štěpána Smetáčka, a tak bylo natočeno EP KLID, které natáčeli vesměs ve dvou, s pomocí Michaela Kyselky na foukačky, a v Nenapsané na basu. V roce 2005 přijal post bubeníka dočasně David Landštof a na basu Pavel Matyáš. Když již David nestíhal své závazky, doporučil Aleše Kondýska, a ten již v kapele zůstal. Bany, kytarista v té době přestěhovaný z Ostravy začal v kapele ok.r.2005 stejně jako Pavel Matyáš. Od té doby tato ustálená sestava cvičila a hrála koncerty s materiálem nejenom Marka ale i Banyho, který je plodný a zajímavý autor.

V roce 2008 přišlo rozhodnutí natočit album sami, neboť žádné z vydavatelství neprojevilo zájem o komunikaci ani nahrávání:-). Štěpán Smetáček pak vybral z natočených 13 písní deset a zprodukoval je postupem času do formy, kterou již máte možnost dnes ocenit na albu COSI. Masteringu se ujal Honza Černý ze Žentouru a stejnojmenného studia a dal desce parádní zvuk.

Křest alba proběhnul v pražské Malostranské besedě, a křtícího ceremoniálu se ujal Michal Hrůza. Jako hosté se objevil na foukací harmoniku Michael Kyselka, na saxofon Ondra Zátka, zazpívala Jitka Andrášková z Filip M. a samozřejmě sekundoval ve spoustě věcí, vesměs za klávesami, sám producent alba, Štěpán Smetáček.

Od dubna se podařilo umístit album do distribuce fyzické i elektronické díky Indies records. V květnu bylo natočeno a v červenci dokončena realizace oficiálního videoklipu k písni Tmou za tebou, které natáčel student FAMu Teodorik Menšl s pomocí Marka Dusila juniora. Videoklip je k vidění na YouTube a Stream.

Album OCEAN vznikalo necelé dva roky, po rozpadu původní sestavy, kdy se bany odstěhoval do Ostravy. Kmenovými členy se stalio Jáchym Štětka- ak.kytara, Vráťa Hubička- kontrabas a Marcel Jakubovje- cajon a perkuse. Na albu je řada hostů :( Michael Komárek - low whistle, Michael Kyselka - foukací harmonika, vokál, Petr Tichý - kontrabas, David babka - lap steel-guitar, Jana Lota - vokál, Lenka a Irena Dusilovi - vokály. Produkce alba se ujal opět Štěpán Smetáček, který nahrál do některých songů bicí, klávesy a elektrickou kytaru. Album bylo distribuováno přes Supraphonline do všech diogitálních obchodů a fyzicky do kamenných obchodů včetně Bontonlandů.

Deska sklidila skvělé recenze v Čechách i na Slovensku a v USA. V listopadu byla vyhlášena na Britské rozhlasové stanic Marlow FM 97,5 za Album of The Week. Michal Bystrov na serveru Aktualně zařadil album do pětice jeho alb roku 2014..Mezitím se album dostalo i do občasného vysílání na Celtic music radio Glasgow a dostalo se i do dalších pořadů (Acoustic routes, Roots & Shoots a několik dalších)

Dále skupina nahrála EP s názvem RAW, které obsahuje starší věci v angličtině a jednu novinku. V roce 2018 Marek Dusil Blend vydává třetí album Karlsbad.

https://bandzone.cz/marekdusilblend

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky