JUSTIN LAVASH

Koncert mezi knihami

7. 3. 2017

Napříč styly mezi blues, folkem a jazzem - Justin Lavash a jeho virtuózní hra na kytaru.

Justin Lavash (narozen v roce 1968 Londýně), který žije posledních deset let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.


Základem Lavashova stylu je sice klasická vybrnkávací technika ve šlépějích průkopníků Richarda Thompsona či Johna Martyna, ale v duchu expanze tradičních forem u něj nepřekvapí ani prvky psychedelie, tanečního funky či naopak lyrické anebo dramatické balady.

Díky vyspělé technice, která si nezadá s Justinovým talentem komponovat, jej vyhledávají čeští umělci z nejrespektovanějších - Lenka Dusilová ("Brother" na CD Baromantika and "Mayday" na CD V hodine smrti), Michal Horáček ("Dizzy and stranded in Prague" z alba Český Kalendář), Sunflower Caravan (CD A little bit more), Monika Načeva (CD Milostný Slabiky), Radúza (CD Marathon), DG 307 či Vladimir Merta.


Video

Video je pouze ilustrační, z koncertu není záznam.


Foto

Fotogalerii z koncertu najdete na https://www.zonerama.com/okskvrnany/Album/3078710

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky