Sem vložte podnadpis

16. 2. 2021 18:00 JAMIE MARSHALL
miniKONCERT (on-line)

V dalším díle miniKONCERTŮ se můžete těšit na hudbu britského hudebníka, žijícího v Praze, Jamieho Marshalla...

ODKAZ NA VIDEO KONCERTU:

VIDEO NAJDETE NA YOUTUBE KANÁLU
"OBVODNÍ KNIHOVNA SKVRŇANY A M-KLUB":

https://www.youtube.com/channel/UCh0frO8pqcyoTncqUNNj9JQ/featured...

Než se Jamie přestěhoval do Prahy, byl více než dvacet let součástí londýnské hudební scény. Hrál v místech tak různých jako Královská slavnostní síň, v klubu Marquee, v klubu Twelve Bar, ale například také v Londýnském Dopravním muzeu.


Objevil se v britských celostátních radio stanicích (na BBC Radiu 1, Radiu 2 a Radiu 5) 
a také v televizi (BBC 1, BBC 2, Channel 4 a Sky TV). Na regionální úrovni hrál živě ve vysíláních na BBC GLR, BBC Three Countries Radio, BBC Radio Wales, BBC Radio Bristol a BBC Radio North East a na nezávislých stanicích Capital Radio a Jazz FM.


Živě hrál Jamie s takovými hvězdami, jako jsou Don McLean, 2008 držitel Oscara Glen Hansard, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Jeho celostátní turné s McLeanem završili Jamie a jeho kapela nahrávkou speciální verze hitu "American Pie" ve studiu EMI, Abbey Road Studios, kterou pak zahráli žive v televizi BBC v pořadu Nejlepších deseti popových písní.


V České republice se pravidelně objevuje na mnoha festivalech, včetne festivalu v Telči, 
a spolupracuje s osobnostmi jako Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Věra Martinová.


Jeho debutové album In Our Lifetime vzbudilo mnoho ohlasů a nadšených recenzí v tisku a médiích. Jim Driver v časopise Time Out napsal: "je těžké uvěřit, že Marshall není rockovou hvězdou". Tim Tucker z časopisu Total Guitar popisuje Jamieho jako perfektního hudebníka a pokračuje, "Jamie je zpěvák a skladatel nejvyššího kalibru".


V časopise Rock and Reel Sean McGhee usuzuje, že pravděpodobně největší Marshallovo kouzlo spočívá  v jeho schopnosti psát "písně, které jsou krásně provázané melodií a s citem pro to, aby posluchače okamžitě zaujaly".
"Je to klasický skladatel, který by doslova mohl těm velkým klukům ukázat".


Jeho druhé album, HereAfter, bylo licencováno pro Českou republiku nezávislou společností Popron a je k dostání na koncertech, na pultech obchodu a lze si ho koupit na Internetu na Jamieho stránkách www.jamiemarshall.com.


Namíchané a zdatně vytvořené legendárním producentem Johnem Woodem (proslulým svou prací se zpěváky a skladateli Nickem Drakem, Johnem Martym a Boo Hewerdinem) obsahuje 11 skladeb, které Jamie napsal a nahrál se svou kapelou a hosty - na Dobro a bluesovou kytaru Micky Moodym a také s bývalým členem kapely a hráčem na bicí Karlosem Edwardsem (hraje s Robertem Palmerem, Danny Wilsonem a skupinou Prefab Sprout).


V recenzi na festivalové vystoupení v Západním Londýne napsal Don Craine pro časopis BluesMatters, že jde o "akci hodnou arény ve Wembley". 
Big George, zpravodaj Zlatých cen Sony Radia přezdíval Jamiemu 
"jeden z hudebních skvostu této země".

(zdroj: https://www.jamiemarshall.com/news/?page_id=1277)

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky