16. 11. 2021  18:00
JACOB MOON (CAN)
miniKoncert (on-line na youtube)

VIDEO NAJDETE NA YOUTUBE KANÁLU

"OBVODNÍ KNIHOVNA SKVRŇANY A M-KLUB":

https://youtu.be/M9PwREqMLWU


Jacob Moon je známý jako nadaný zpěvák a autor oceňovaných popových a folkových písní. Je také mistrem umění "live loopingu", stylu vystupování, při němž nahrává to, co hraje, v reálném čase a vrství zvuk na zvuk, takže jedna kytara zní jako orchestr.

Umělci jako Rush, Marillion a Gordon Lightfoot si Moonovo podání svých písní oblíbili a zahrnuli ho chválou a pozorností, která mu zajistila mezinárodní úspěch. Nejen tyto nápadité covery přitahují fanoušky, ale hlavně Moonova původní tvorba  (10 alb) a jeho strhující živá show....

Jacob Moon: Talk to Me (orig. Peter Gabriel)


Jacob Moon se považuje především za zpěváka a skladatele. Písně, které napsal, získaly ocenění v mezinárodních písňových soutěžích (Unisong, Great Lakes Song Contest, West Coast Songwriters, GMA Canada). Mezi jeho písničkářské hrdiny patří Jackson Browne, Paul Simon, James Taylor, Peter Gabriel a Ron Sexsmith a Moonův nadčasový a eklektický styl lze přirovnat mimo jiné k těmto umělcům. Stejně tak je jeho hudbu těžké zaškatulkovat a Moonovi to nevadí. 

"Moje hudba je výsledkem všeho, co jsem za ta léta poslouchal, a poslouchám spoustu různé hudby. Svým způsobem dává smysl, že to, co vzniká, je mash-up všech těchto různých vlivů a je těžké přiřadit styl," říká Moon.

Jacob Moon: Miles to Go


Ačkoli se Moon s kytarou v ruce zrovna nenarodil, jeho vlastní otec měl dvanáctistrunnou kytaru Gibson, která na něj udělala dojem už v raném věku. "Měla obrovský zvuk - zněla mi jako orchestr," říká Moon. 

To se ukázalo jako poučné, když se v raném mládí začal učit hrát na akustickou kytaru. "Mými hudebními vlivy v té době byly kapely jako Yes, Rush a Marillion, takže jsem se snažil přijít na to, jak udělat kytaru tak velkou, jak jsem věděl, že může znít, když jsem je slyšel."

Jakmile Moon dokončil své hudební vzdělání na Wilfrid Laurier University ve Waterloo, ON, začal nahrávat a snažil se najít co nejvíce koncertů. Když si uvědomil, že potřebuje něco, co by ho odlišilo od ostatních interpretů, začal Moon experimentovat s technologií "live looping" - nožním pedálem, který spouští okamžité nahrávání jeho kytary během živého hraní. To Moonovi poskytlo zcela novou paletu, s níž mohl hudebně malovat, a stal se jedním z předních looperů na scéně.

Jeho populární videa s živým loopováním na YouTube si nedávno získala pozornost na celostátní úrovni, když rockové legendy Rush požádaly Moona, aby vystoupil na galavečeru v kanadské Síni slávy písničkářů. Geddy, Neil a Alex trvali na tom, aby tam Moon zahrál skladbu "Subdivisions", kterou předvedl na střeše Hamiltonu ve svém videu z roku 2008 (nyní má přes 400 000 zhlédnutí). 

Jacob Moon: Subdivisions  (orig. Rush)


Po jeho vystoupení následoval okamžitý potlesk vestoje od jeho hrdinů a tento jediný večer vedl k několika novým zajímavým příležitostem na turné.

Bubeník Rush Neil Peart o Jacobovi řekl toto: "Všichni jsme před časem sdíleli vystoupení Jacoba Moona s písní Subdivisions a posílali si ho: 'Hej, viděli jste to?', protože je to tak krásný cover. Ten nápaditý způsob, jakým používá malý kazetový přehrávač, aby tam dostal můj hlas. Je to vynikající. A je to přesně taková písnička. Je to písnička pro písničkáře. Moc se mi líbila verze, kterou Jacob udělal , a líbila se mi myšlenka, že ta píseň vydržela až do jeho generace."

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky