26. 10. 2021  18:00
HUNGARIKUM Együttes
miniKONCERT (on-line)

HUNGARIKUM Együttes (v češtině Maďarská kapela) vám představí své písně v rámci série miniKoncertů.

VIDEO NAJDETE NA YOUTUBE KANÁLU

"OBVODNÍ KNIHOVNA SKVRŇANY A M-KLUB":

https://www.youtube.com/channel/UCh0frO8pqcyoTncqUNNj9JQ/featuredMaďarská kapela -  tato dvě slova vystihují podstatu formace - kulturní kořeny, vzájemná péče a společné muzicírování.

Duo je již více než 8 let na společné cestě, kterou dlouho hledalo individuálně. Přetvářejí staré maďarské melodie, a to způsobem, který neruší myšlenkový rámec písní, ale jejich poselství stále oslovuje posluchače dnešní doby. Tento folklorní efekt definuje i jejich vlastní písně.

Jejich motto zní: "Píseň prezentujeme, nikoliv využíváme", čímž mají na mysli, že písně hrají z lásky k nim, nikoliv proto, aby se skrze ně předváděli.

Soubor Hungarikum dává lidové hudbě nový směr, aniž by podlehl pokušení elektronických nástrojů.

Výjimečně krásné vokály rámují jedinečně zahrané rafinované harmonie na drnkací strunné, akustické nástroje - kytaru, benjitaru, mandolínu a ukulele.


Hungarikum Együttes jsou:

Anett Takács-Mudris

Géza Kremnitzky 

Ukázka z tvorby:

© 2020-2022 Knihovna města Plzně, p. o., Obvodní knihovna Skvrňany & M-klub l Macháčkova 28, 318 00 Plzeň T: +420 378 038 261 l M: +420 724 602 897  I E: mklub.plzen@seznam.cz, skvrnany@plzen.eu I W: www.knihovna.plzen.eu
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky